Logo

İLKOKUL

Alternate Text

Edutopya ilkokul; 1,2,3 ve 4. sınıfa ait dersleri içerir. Öğrencilerin eğitim temelini sağlam almasını sağlar.
İlkokul online eğitim paketlerimizi daha yanından tanımak için...

ORTAOKUL

Alternate Text

Edutopya ortaokul; 5,6,7 ve 8. sınıfa
ait dersleri içerir. Öğrencilerin eğitim temellerini güçlendirmeyi amaçlar. Ortaokul online eğitim paketlerimizi daha yanından tanımak için...

YKS
ÜNİVERSİTE HAZIRLIK

Alternate Text

Edutopya YKS;TYT ve AYT sınavlarına ait dersleri içerir. Öğrencilerin sınavda başarı elde etmelerini amaçlar.
YKS online eğitim paketlerimizi daha yanından tanımak için...

Orion Eğitim Modeli ile kendindeki değişimi sende keşfet

  • Ayrıcalıklarımızı sende tecrübe etmek istiyorsan ücretsiz üyelik girişinin ardından üç gün boyunca, dilediğin saatte, internet erişiminin olduğu her yerden kullanıcı adın ve şifren ile sistemimize erişim sağlayabilir ve bizi daha yakından tanıma fırsatı bulabilirsin.
  • Edutopya’yı diğer online sınav hazırlık platformlardan ayıran en büyük özelliği sadece online platform ile değil 28 yıllık özel okul tecrübesi ile eğitim sistemini tecrübe etmesidir. Öğrencilerin alışkanlıklarını, ihtiyaçlarını, çalışma metotlarını hem akademik hem de pedagojik olarak yıllardır birebir tecrübe etme fırsatına sahip olan Edutopya, alanında uzman eğitimci kadrosu ve yenilikçi eğitim metotları ile yüksek kaliteli standartlarında eğitimi online platforma taşımıştır.
  • Öğrencinin Edutopya’ya üyeliğini gerçekleştirdiği andan itibaren kendisine gerçekleştirilen mizaç belirleme ve öğrenme stili testleri, kariyer planlaması, eğitim seminerleri, eğitici blog yazıları, bire bir canlı video bağlantıları sanal bir akıllı sistem aracılığı ile değil, gerçek psikolojik danışmanlık rehberlik öğretmenleri tarafından organize ve takip edilmektedir.
  • Orion Eğitim Modeli ile her öğrencinin bireysel farklılıkları göz önünde bulundurularak maksimum verimliliğe ulaştıkları kendi çalışma hızlarına göre ilerlemeleri ve tüm süreci eksiksiz bilgi ile tamamlamaları sağlanmaktadır.

Edutopya eğitim paketinde öğrencinin eğitim süresi tamamlandığında derslerin tüm konularını eksiksiz olarak öğrenmesi için geliştirilmiş Orion Eğitim Modeli kullanılmaktadır.

Müfredatın içerdiği tüm dersler Orion Eğitim Modeline göre 11 modüle ayrılmaktadır. Öğrencinin günlük eğitim hayatında ünite alt başlığı ile aşina olduğu derslerin konuları en çok 7 dakika da anlatılabilecek mikro kazanımlara bölünmüştür. Bu kısa mikro kazanım videoları sayesinde öğrenci odaklanma süresi dolmadan anlatılan konuyu en küçük detayına kadar anlar, sonrasında mikro ödevler ile öğrencinin bilgisinin teyit edilmesinin ardından öğrenci diğer mikro kazanıma geçebilir.

Bir modül içerisinde yer alan derslerin tümü tamamlandığında öğrenci modül değerlendirme sınavının ardından bir sonraki modül içeriklerini görmeye hak kazanır. Sebebi ise öğrencinin sadece sevdiği derslerin mikrokazanımlarını tamamlayıp YKS sınavında yanıtlamakta sorumlu olduğu diğer derslerin mikrokazanımları konusunda eksik kalmalarını engelleyerek tüm derslerde başarı elde etmesini sağlamaktır. Aksi taktirde bu önemli süreçte öğrenci gerçekleştirdiği deneme sınavları sonucunda da motivasyon kaybı yaşayacaktır. Orion eğitim modeli öğrenciyi sadece akademik olarak değil psikolojik olarak da sınava hazırlar.

Yapılan araştırmalara göre öğrencilerin derse odaklanma ve maksimum düzeyde anlama süreci oldukça kısadır. Bu sebeple öğrencinin günlük eğitim hayatında ünite alt başlığı ile aşina olduğu derslerin konuları en fazla 7 dakika da anlatılabilecek mikro kazanımlar olarak içerik haline getirilmiştir. Bu kısa mikro kazanım videoları sayesinde öğrenci odaklanma süresi dolmadan anlatılan konuyu en küçük detayına kadar anlar, aynı zamanda gün içerisinde öğrenme sürecinin en verimli olduğu zaman diliminde çalışmalarını gerçekleştirme imkânı bulur.

Her öğrenci hedeflerine ulaşma yolculuğunda Edutopya eğitim paketini tercih edip, satın aldığı andan itibaren üyelik girişini yaparak Edutopya ayrıcalıklarını yaşamaya başlayabilir. Eğitim paketimizin kullanım süren 1 yıldır.

Eğitim paketimiz üniversiteye hazırlık sürecinde olan tüm öğrenciler için geçerlidir. İlk defa üniversite sınavına girecek, hedeflediği üniversite olmayınca tekrar hazırlanan, üniversitede istediği bölüm olmayınca hedeflerini daha da yükselten tüm adaylar için tasarlanmıştır.

Yeni eğitim dönemi için yayınlanan değişiklikler veya sınav sistemindeki düzenlemeler Edutopya eğitim paketinde ve basılı eğitim materyallerinde en küçük detaylarına kadar güncellenir. Canlı Rehberlik ve Psikolojik Danışmanlık Hizmetlerimiz ile sistem ile ilgili tüm yeni bilgiler öğrencilere birebir görüşme, eğitim semineri veya eğitici blog yazıları ile aktarılır. Gerekli yönlendirmeler yapılır.

Dijital ve basılı soru bankalarımızda yaklaşık 240.000 soru ve videolu soru çözümleri bulunmaktadır. YKS sistemine uygun, TYT ve AYT sınav mantığına uyumlu sorular ve videolu çözümleri sayesinde öğrenciler üniversite sınavında karşılaşacakları birçok soru çeşidini yıl boyunca çözümleme ve inceleme imkânına sahip olurlar.

Alternate Text
X

Sizi de haberdar etmemizi ister misiniz ?